Jak wykonać pomiary ciała

Bardzo często pytacie, jak prawidłowo wykonać pomiary ciała. Technicznie jest to dość prosta czynność, która nie będzie wymagała dużej ilości specjalistycznego sprzętu. Co nam będzie potrzebne? Wystarczy zwykła miarka krawiecka i możemy zacząć działać.

Pomiaru poszczególnych obwodów dokonujemy na rozluźnionych mięśniach. Nic się nie spinamy, jesteśmy na „dużym luzie”. Wygodną sprawą jest pomoc drugiej osoby. zrobi ona czynność dużo precyzyjniej i szybciej niż nasze samodzielne działanie.

Ilość punktów pomiarowych będzie stanowiło zakres 7-9. Poniżej przedstawiamy Wam grafikę, która zobrazuje nasze zadanie.

Ważne!

Dokonując pomiaru starajcie się za każdym razem robić go mniej więcej na tych samych wysokościach. Dla przykładu – pomiar klatki piersiowej niech odbywa się na linii sutków, udo, łydka, biodra – w najszerszym punkcie, talia – w najwęższym miejscu.

Każdy pomiar jest czynnością, która ma za zadanie zobrazowanie Waszego progresu, bo zakładamy, że właśnie o taki Wam chodzi. Nie dajcie się zwariować i nie dokonujcie pomiarów codziennie. W zupełności czynność wykonana 1x w miesiącu jest wystarczająca.

Teraz już wiecie, na których punktach pomiarowych się skupić i na co zwrócić uwagę. Trzymamy kciuki za Wasze przemiany. Powodzenia!!!

Z poważaniem
Sztab trenerski igorjanik.pl

Call Now Button