Trening Obwodowy

Trening obwodowy to uniwersalna metoda treningowa zalecana przez wielu specjalistów dla każdej grupy wiekowej i płci. W dodatku możecie przeprowadzić go dosłownie wszędzie (również nie mając ze sobą sprzętu sportowego), wykorzystując do ćwiczeń masę własnego ciała.

W treningu obwodowym angażujemy do pracy wszystkie podstawowe partie mięśniowe (klatka, plecy, barki, biceps, triceps, brzuch, nogi). Ćwiczenia staramy się wykonywać jedno po drugim, praktycznie bez przerw. Momentem przerwy jest zmiana stanowiska pracy i przygotowanie się do kolejnego ćwiczenia. Czas trwania pojedynczego obwodu zależy od liczby powtórzeń oraz rodzaju i ilości ćwiczeń. Zazwyczaj jest to 10-12 ćwiczeń. Ilość powtórzeń – w zależności od przygotowania danej osoby. Może wynosić 10 a nawet 25 powtórzeń. Po wykonaniu pojedynczego obwodu następuje przerwa, która powinna trwać 3-5min. Czasami może się wydawać za długa, ale jest to celowe. Każdy obwód wykonujemy na maksa swoich możliwości dlatego regeneracja pomiędzy obwodami jest bardzo istotna. Ile razy powtarzać obwód? Od 2 do 5 razy w zależności od stopnia zaawansowania i samopoczucia.

Trening obwodowy jest bardzo ciężkim i wymagającym treningiem. Przeznaczony jest zwłaszcza dla ludzi, którzy walczą z redukcja masy. Czy jest skuteczny? Tak, pod warunkiem, że każde ćwiczenie wykonujemy poprawnie z maksymalnym zaangażowaniem, a nie jak to czasami obserwuję – na pół gwizdka.

 

Jaki wniosek? Zabieramy się do pracy! Powodzenia!

Z poważaniem
Sztab trenerski igorjanik.pl

Call Now Button