Po co trenować?

Dlaczego aktywność fizyczna ostatnimi czasy stała się taka popularna, dlaczego coraz więcej ludzi biega, jeździ na rowerze, uczęszcza na siłownię? Może dlatego, że jest to na topie… Pewien procent pewnie właśnie tak robi, ale zdecydowana większość zaczyna zwracać uwagę na aktualny stan własnego zdrowia i przewiduje co może się dziać za kilka – kilkanaście lat.

 

trening

Czasami trzeba się naprawdę pomęczyć i przysiąść nad robota, żeby uzyskać zamierzony efekt. Doskonale o tym wiem trenując wiele lat na poziomie zawodowym, czy jak się to teraz mówi „PRO”. Momentami też miałem dość, nie chciało mi się, wszystko mnie bolało i zadawałem sobie pytanie w imię czego to robię. W imię realizacji celu. Mój cel był odmienny od ludzi, którzy trenują „dla siebie” dbając i pielęgnując swoje zdrowie. Dodam, że każdy cel należy realizować skoro już się zaczęło działać we właściwym kierunku.

Bądźcie wytrwali w działaniu

Jeśli już zaczęliście treningi to nie odpuszczajcie i trenujcie regularnie. Systematyczność to jeden z podstawowych elementów, który sprawia, że wykonana praca procentuje efektami np. w postaci poprawienia kondycji. Bądźcie konsekwentni w tym, co robicie i wszystko róbcie z głową. Trzeba zachować umiar i proporcje. Pracujcie nad całym ciałem, a nie np. nad samymi ramionami (głównie panowie).

Wzmacniajcie się, usprawniajcie i zwracajcie uwagę na stretching. Nie omijajcie go. Bądźcie wszechstronni tak jak moi podopieczni. Całość powinna stanowić jedną wielką, zgraną i dobrze funkcjonującą całość. Powiadają, że „w zdrowym ciele zdrowy duch” – w 100% się tym zgadzam! Zdrowie fizyczne i psychiczne daje nam mnóstwo możliwości – wykorzystujcie je tyle ile się tylko da!

Z poważaniem
Sztab trenerski igorjanik.pl

Zapraszamy Was do innych naszych wpisów dotyczących głównie tematyki treningowej.

Trening Obwodowy

Trening Siłowy

Call Now Button