Kwalifikacje i sukcesy sportowe:

– Mistrz Świata Juniorów (Kingston Jamajka 2002)

– Mistrz Europy Młodzieżowców U-23 (Bydgoszcz 2003)- Srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-23 (Erfurt Niemcy 2005)

– Akademicki Mistrz Świata (Uniwersjada w Daegu Korea Pd. 2003)

– Srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Świata (Bangkok 2007)

– Brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata (Shenzhen 2011)

– 7 miejsce na Mistrzostwach Świata (Osaka Japonia 2007)

– 6 miejsce na Mistrzostwach Europy (Helsinki Finlandia 2012)

– 16 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich (Pekin Chiny 2008)

– 19 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich (Londyn Anglia 2012)

– 3 miejsce na Pucharze Europy (Malaga 2006; Monachium 2007; Annecy 2008; Leiria 2009)

– Złoty medal na Zimowym Pucharze w Rzutach (Tel Awiw Izrael 2006)

– Mistrz Polski (2007; 2008; 2010; 2012)- Srebrny medalista Mistrzostw Polski (2009)- Brązowy medalista Mistrzostw Polski (2005; 2006; 2011; 2013)

– Rekordzista Polski Juniorów i Młodzieżowców- Zwycięzca Plebiscytu na „Najpopularniejszego Lekkoatletę Pomorza 2012”- Ambasador marki „OPO Cetniewo” 2012

– Rekordzista Świata w rzucie kamieniem nadmorskim (155m)

– Trener II klasy państwowej w Lekkiej Atletyce

– Licencjonowany masażysta

– Członek Pomorskiego Stowarzyszenia Trenerów Osobistych

– Magister Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Moja sylwetka w  – Wikipedia  – 

Sport jest moim życiem, pasją, hobby, pracą, misją. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiałem pod czujnym okiem taty i trenera. Jestem lekkoatletą, dwukrotnym olimpijczykiem (Pekin 2008, Londyn 2012), złotym, srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Świata i Europy, wielokrotnym mistrzem Polski specjalizującym się w rzucie oszczepem. Z lekkoatletyką jestem związany od przeszło 18 lat. Przez cały ten okres nabyłem potężną wiedzę merytoryczną i przede wszystkim praktyczną. Lata eksperymentów z treningiem,różne jego formy, modyfikacje i połączenia sprawiły, że wiem na „własnej skórze” jak organizm reaguje na przeróżne bodźce. Trening siłowy, obwodowy, wytrzymałościowy, szybkościowy, skocznościowy, ogólnorozwojowy, funkcjonalny i gimnastyczny jest mi bardzo dobrze znany gdyż oszczep jako konkurencja rzutowa jest bardzo wszechstronna i wszystkie wyżej wymienione formy ruchu są jego integralną częścią. Trenowałem w różnych zakątkach Świata takich jak RPA, Korea Płd., Jamajka, Chiny, Tajlandia, Brazylia, Japonia, większość krajów europejskich. Obserwowałem treningi wielu zawodników z różnych dyscyplin sportowych z którymi mam cały czas kontakt. Stworzyłem bazę informacji na podstawie obserwacji, wywiadów i analiz treningów utytułowanych zawodników z Europy i Świata. Jestem zdania, że sport to nie tylko sam trening. To także odpowiednia suplementacja. Dobór odżywek jest sztuką podobnie jak ułożenie odpowiedniego planu treningowego. Jak we wszystkim, szuka się „złotego środka”, ale żeby go znaleźć często potrzeba wielu lat i wielu doświadczeń. Każdy organizm jest inny i każdy organizm inaczej radzi sobie z obciążeniem fizycznym. Należy poza właściwą, dobrze zbilansowaną dietą wspomagać go odpowiednimi suplementami. Jako trener personalny posiadam taką wiedzę i zawsze doradzę w tej kwestii. Nie można zapomnieć o odnowie biologicznej – kolejnym elemencie, który znacząco przyspieszy naszą po wysiłkową regeneracją. „W zdrowym ciele zdrowy duch” – osoba zdrowa może wszystko. Doskonale wiem, jak ważne jest zdrowie i co warunkuje jego utrzymanie. Jako licencjonowany masażysta wielokrotnie „stawiałem na nogi” zawodników po wyczerpujących treningach i zgrupowaniach sportowych. Właściwa koncepcja treningu, zaangażowanie, sumienność, pracowitość i wiara w to co się robi jest źródłem sukcesu.  

Igor Janik
IO

.