Morsowanie z igorjanik.pl / Projekt ZDROWIE

  

PostSmall1
ekipa

Morsowanie – mamy listopad więc jest to doskonały okres, żeby rozpocząć „sezon zimnych kąpieli”. Kim jest mors? Mors – potoczne określenie osoby uprawiającej zimowe kąpiele w lodowatej wodzie odkrytych zbiorników wodnych. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia, oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku.

Kto może zostać morsem? Praktycznie każdy. Nie ma określonych ram wiekowych. Liczą się chęci i oczywiści dostęp do zbiornika wodnego. Jeśli macie znajomych chętnych do kąpieli – śmiało zapraszajcie. Im będzie nas więcej tym cieplejsza będzie atmosfera.

Zalety morsowania:

– zahartowanie ciała, zwiększona odporność na infekcje, a co za tym idzie – rzadsze zapadanie na choroby górnych dróg oddechowych. Poprawia się wydolność układu sercowo-naczyniowego, ukrwienie skóry i metabolizm. Dzięki morsowaniu zmniejszają się objawy astmy i schorzeń reumatycznych.

– słona woda wygładza skórę, poprawia jej ukrwienie i nawilża, działa też odprężająco, usuwa stres i zmęczenie, dlatego kąpiel w niej to cudowny relaks po ciężkim, stresującym dniu. Regularne kąpiele w słonej wodzie zaleca się też osobom, które mają kłopoty ze skórą – cierpią na różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne i alergie.

– zwiększona produkcja hormonu szczęścia

Gdzie będziemy morsować?

Cykl naszych wejść będę z Wami przeprowadzał w Jelitkowie. Zatoka doskonale się nadaje do tego typu spotkań. Z racji niskich temperatur nie musicie obawiać się żadnych sinic i glonów.

Daty spotkań.

Daty będę ustalał z tygodniowym wyprzedzeniem. Planowo będę chciał organizować spotkania 1x w tygodniu.

Forma kontaktu.

Piszcie do mnie na facebooku – Funpage, profil prywatny, mail, telefon – każda forma kontaktu jest dobra. Doskonale jak byście jeszcze dzień przed spotkaniem potwierdzali swój udział.

Ekwipunek:

W zależności od warunków pogodowych:

– kąpielówki / strój kąpielowy
– czapka / czepek, rękawiczki
– ręcznik
– buty neoprenowe
– karimata / styropian
– ubranie na zmianę
– termos z gorącym napojem – nie pijemy alkoholu!!!

Plan działania:

1. Spotykamy się w umówionym miejscu.
2. Rozgrzewka – około 10-15min.
3. Pierwsze wejście do wody – czas wejścia na początek 1-2min.
4. Wyjście z wody, bieg ciągły około 45-60sek.
5. Drugie wejście do wody.
6. Wyjście z wody.
7. Pamiątkowe zdjęcie.
8. Przebranie się w suche rzeczy.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Info dla znajomych mile widziane.